EKOREGION

Ekoregion „Edukacja ekologiczna”

Co o brzydkich zapachach i właściwościach glonów dowiedziały się dzieci z olsztyńskiej podstawówki podczas wizyty na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim?

Ekoregion „Transport samochodowy” 

Na zanieczyszczenie powietrza składa się wiele ludzkich działań przemysłowych, komunalno-bytowych i transportowych. Właśnie te ostatnie najbardziej wpływają na niską emisję, czyli emisję szkodliwych pyłów i gazów do 40 metrów wysokości.

Ekoregion „Transport publiczny”

Dziś ponosimy konsekwencje rozwoju naszej cywilizacji. Czy potrafimy zatrzymać ten proces bez rezygnacji z dotychczasowych udogodnień?

Ekoregion “Lasy, zieleń miejska”

1/3 powierzchni Polski pokrywają lasy. Czy tyle wystarczy by oddychać czystym powietrzem?

Ekoregion “Zadbajmy o własne zdrowie”

Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że aż 91% populacji naszego globu żyje na terenach, gdzie smog, czyli mieszanka pyłu zawieszonego (PM), ozonu (O3), dwutlenku azotu (NO2) i dwutlenku siarki (SO2) w coraz większym stopniu zagrażają naszemu życiu i zdrowiu.

Ekoregion “Źródła ciepła”

Niska emisja to nie tylko problem brzydkiego zapachu, ale przede wszystkim zdrowia. Kopciuchy emitują bowiem w zależności od tego co do nich wrzucimy niechlubną część tablicy Mendelejewa.

 Ekoregion „Termomodernizacja”

Jeżeli widzimy, że dużo kosztuje nas utrzymanie 20 stopni w domu, być może to czas, by zainwestować w termomodernizację, ale w rozsądny sposób.

Ekoregion „Farmy wiatrowe”

Rozwój energetyki wiatrowej przyczynia się do ograniczenia efektu cieplarnianego i niekorzystnych zmian klimatycznych, które  negatywnie wpływają na nasze zdrowie.

Ekoregion „Fotowoltaika”

Najpowszechniejszy sposób pozyskiwania ekologicznej energii do zasilania coraz bardziej energochłonnych gospodarstw domowych, rolnych czy przedsiębiorstw.

Niedługo poznamy projekty uchwał antysmogowych dla województwa warmińsko – mazurskiego

Przyszedł czas, by także nasz region włączył się w intensywną walkę ze smogiem. A walka ta jest potrzebna, byśmy wygrali zdrowie nie tylko własne, ale także kolejnych pokoleń.

Masz pytania? Inicjatywy?

Napisz do nas!